منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تنظیمات Study در نرم‌افزار کامسول

دوره 10 جلسه ای و رایگان اشنایی با نرم افزار کامسول
لوگوی جلسه 8 دوره رایگان آشنایی با نرم افزار کامسول

Study در نرم‌ا‌فزار کامسول

بعد از مشاهده جلسه هفتم و آشنایی با محیط مش در نرم‌افزار کامسول، نوبت به بررسی محیط Study می‌شود. محیط Study در واقع جایی است که شما مشخص می‌کنید چه نوع تحلیلی می‌خواهید بر روی مدل خود پیاده‌سازی کنید. پرکاربردترین تحلیل‌ها شامل حل دائم (Stationary)، حل گذرا (Time Dependent)، حل فرکانس ویژه (Eigenfrequency)، حل مقدار ویژه (Eigenvalue) و حل دامنه فرکانسی (Domain Frequency) است. هر یک از این تحلیل‌ها تنظیمات مربوط به خود را دارد که با اندکی تسلط به زبان انگلیسی متوجه کاربرد هر گزینه خواهید شد. درصورتیکه نیازمند اطلاعات بیشتر درباره هر قسمت بودید میتوانید از کلید F1 استفاده نمایید.

گزینه‌های جانبی بخش Study

در کنار بخش اصلی هر Study که مشخص‌کننده جزئیات تحلیل مدنظر برای هر مدل است، تعدادی گزینه بسیار کاربردی دیگر نیز از بخش Study قابل دسترسی است. سه نمونه از مهم‌ترین گزینه‌های جانبی این بخش شامل Parametric Sweep، Optimization و Material Sweep است که به ترتیب کار بهینه سازی، حل مدل برای مقادیر مختلف یک پارامتر و حل مدل برای چند ماده مختلف است. این گزینه‌ها با کلیک راست کردن بر روی بخش Study قابل دسترسی می‌باشد و با اضافه کردن آن‌ها، این عملیات‌ها بر روی Studyای که از قبل اضافه شده است اعمال می‌شود.

تنظیمات تخصصی بخش Study

هسته اصلی هر Study حل‌گر آن است. حل‌گرهای مختلفی در این بخش وجود دارد که خود نرم‌افزار با توجه به شرایط مسأله بهترین حلگر را برای آن انتخاب می‌کند. تغییر حلگر انتخابی نرم‌افزار به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود اما یک سری تنظیماتی در رابطه با هر حل‌گر وجود دارد که آگاهی از آنها می‌تواند در برخی شرایط به کمک کاربر بیاید. این تنظیمات بصورت پیشفرض قبل از حل قابل مشاهده نیست ولی بلافاصله بعد از یک ران، در زیر بخش Study ایجاد می‌شود. عدم نمایش آن‌ها قبل از حل این نکته را تأکید می‌کند که تا حد امکان نباید این تنظیمات را عوض کرد. در صورتی‌که کاربر بخواهد قبل از حل این تنظیمات را مشاهده کند می‌تواند گزینه Show Default Solver را اضافه کند که در عکس بالا در کادر قرمز رنگ مشخص شده است.

Comsol Projects

به منظور انجام پروژه کامسول

ضبط آموزش اختصاصی برای فراگیر

پشتیبانی کامل از آموزش

علی داودالحسینی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *