منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تنظیمات بخش نتایج در نرم‌افزار کامسول

دوره 10 جلسه ای و رایگان اشنایی با نرم افزار کامسول
لوگوی جلسه 9 دوره رایگان آشنایی با نرم افزار کامسول

استخراج نتایج در کامسول

پس از تماشای جلسه هشتم و آشنایی با نحوه تعریف درست Study، در این جلسه با چگونگی استخراج نتایج و گزینه‌های مختلف بخش Results آشنا خواهید شد.

ارائه یک گزارش کامل و شکیل از شبیه‌سازی صورت گرفته تأثیر بسزایی در برجسته کردن آن پژوهش و دیده شدن آن بطور مؤثر دارد. بنابراین اهمیت دانستن امکانات این بخش از نرم‌افزار از بخش‌های دیگر کمتر نیست. گاهی استخراج یک نتیجه خاص در نرم‌افزار خود فرایندی وقت‌گیر است که نیازمند مهارت کافی در این زمینه ‌می‌باشد. به مجموعه کارهایی که بعد از انجام حل برای استخراج نتایج صورت می‌گیرد عملیات‌های “پس‌پردازش” یا “Post Processing” گفته می‌شود.

بسیاری از گزینه‌های بخش Results نمودارهای تخصصی است که فقط در یک موضوع خاص کاربرد دارد. بنابراین نیازی به دانستن همه نمودارهای این بخش نخواهید داشت. اما سه گزینه اصلی و پرکاربرد بخش نتایج شامل نمودارهای 1D Plot Group-2D Plot Group-3D Plot Group می‌باشد. با اضافه کردن هر یک از این سه گزینه امکان انجام یک سری تنظیمات کلی برای نمایش آن نتیجه خاص ایجاد می‌شود. ولی برای نمایش نتیجه، می‌بایست با کلیک راست کردن روی آن، بطور دقیق نوع نتیجه مدنظر خود را اضافه کنید و تنظیمات تخصصی تر را در آن قسمت انجام دهید.

استخراج نتایج در کامسول

مشاهده نتایج مدل‌سازی ایجادشده در کامسول در نرم‌افزارهای دیگر

این امکان نیز وجود دارد که شما بتوانید نتایج مدل‌سازی انجام شده در کامسول را در نرم‌افزارهای دیگر که بصورت تخصصی کار پس‌پردازش را انجام می‌دهند مشاهده کنید. سه نمونه از پراستفاده‌ترین این نرم‌افزارها شامل نرم‌افزار متلب (Matlab)، تک‌پلات (Tecplot) و اکسل (Excel) می‌باشد. بدین منظور فقط کافیست ستون‌های دیتاهای خود را از نرم‌افزار کامسول Export کنید و در نرم‌افزار مقصد وارد کنید. بدین ترتیب می‌توانید نمودارهای حاصل از شبیه‌سازی انجام شده خود را بصورت تخصصی‌تر رسم نمایید.

در ادامه و در جلسه آخر از دوره رایگان آشنایی با نرم‌افزار کامسول به روش‌های مختلف برای ادامه مسیر یادگیری نرم‌افزار و حرفه‌ای شدن در این مسیر پرداخته می‌شود.

Comsol Projects

به منظور انجام پروژه کامسول

ضبط آموزش اختصاصی برای فراگیر

پشتیبانی کامل از آموزش

علی داودالحسینی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *