منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

آشنایی با تنظیمات فیزیک‌ها و شرایط مرزی‌ در نرم افزار کامسول

دوره 10 جلسه ای و رایگان اشنایی با نرم افزار کامسول
لوگوی جلسه 6 دوره رایگان آشنایی با نرم افزار کامسول

بخش فیزیک در کامسول

پس از مشاهده جلسه پنجم و آشنایی با نحوه ایجاد ماده در نرم افزار کامسول، در این جلسه به بخش فیزیک‌ها پرداخته خواهد شد. البته بهتر است قبل از تعریف ماده، فیزیک‌های مدنظر اضافه شود تا در بخش مربوط به خواص هر ماده، خواص ضروری برای انجام مدلسازی با آن فیزیک‌ها، نمایش داده شود. پس از آن و بعد از تعریف مواد مورد نیاز، به اعمال تنظیمات مربوط به فیزیک‌ها و شرایط مرزی آن پرداخت.

همانطور که می‌دانید، هسته مرکزی هر شبیه‌سازی، معادلات حاکم بر آن است که در نرم افزار کامسول این معادلات در بخش فیزیک‌ها اعمال شده است. سازندگان این نرم‌افزار با ایجاد گزینه‌ای، شرایطی را فراهم آورده‌اند که این معادلات قابل دسترسی و چک کردن باشد. در فایل ویدئویی این جلسه نحوه مشاهده معادلات نشان داده شده است.

بعد از اضافه کردن هر فیزیک یا ماژل، تعدادی Feature به صورت پیشفرض در زیر آن ایجاد شده است. تئوری‌های اصلی حاکم بر مدل معمولاْ در یک یا دو گزینه اولِ پیشفرض قابل مشاهده است. علاوه بر آن، معمولاً یک شرط یا شرایط مرزی پیشفرض هم وجود دارد که با اضافه شدن شرایط مرزی جدید توسط کاربر، آن شرط مرزی اولیه نقض یا Override می‌شود.

شرایط مرزی قابل استفاده در هر فیزیک با کلیک راست کردن روی سربرگ آن فیزیک قابل مشاهده است که بر اساس سطح هندسه، در لیست مربوطه از یکدیگر جدا شده‌اند.

در جلسه هفتم از دوره رایگان آشنایی با نرم افزار کامسول با تنظیمات مختلف بخش مش آشنا خواهید شد.

Comsol Projects

به منظور انجام پروژه کامسول

ضبط آموزش اختصاصی برای فراگیر

پشتیبانی کامل از آموزش

علی داودالحسینی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *