منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تنظیمات اولیه نرم افزار کامسول

دوره 10 جلسه ای و رایگان اشنایی با نرم افزار کامسول
لوگوی جلسه 1 دوره رایگان آشنایی با نرم افزار کامسول

نحوه ورود به محیط اصلی نرم افزار

بعد از نصب نرم افزار، به منظور شروع مدلسازی و انجام تنظیمات اولیه نرم افزار کامسول، می بایست یک سری تنظیمات ابتدایی و اساسی را قبل از ورود به محیط اصلی آن انجام داد. اولین صفحه ای که هنگام باز شدن نرم افزار با آن مواجه می شوید شامل دو گزینه Model Wizard و Blank Model می باشد.

روش های ورود به نرم افزار کامسول

توصیه ما انتخاب گزینه Model Wizard است. چرا که با انتخاب این گزینه، شما می توانید با تعیین تنظیمات مدل بصورت گام به گام فونداسیون مدل خود را ایجاد نمایید.

در صورتی که از گزینه Blank Model استفاده کنید بلافاصله وارد یک مدل خام می شوید که باید ابعاد، فیزیک ها و نوع تحلیل را خودتان از محیط اصلی نرم افزار اضافه کنید. در نهایت استفاده از Model Wizard یا Blank Model تفاوتی در نتیجه کار ایجاد نخواهد کرد.

شما می توانید با دیدن ویدئوی آموزشی این صفحه بصورت تصویری نحوه انجام تنظیمات ابتدایی را مشاهده فرمایید.

بُعد مسأله

درصورت انتخاب گزینه Model Wizard و به منظور انجام تنظیمات اولیه مدل، در گام اول شما می بایست ابعاد مسأله خود را از بین یکی از گزینه های 3D-2D-2D Axisymmetric-1D-1D Axisymmetric-0D انتخاب نمایید. انتخاب یکی از این گزینه ها بستگی به نوع هندسه شما دارد. هر چه بُعد مسأله افزایش یابد حجم حل نیز افزایش می یابد. بنابراین شبیه ساز باید سعی کند تا حد امکان مدل خود را ساده کرده و مرتبه مدلسازی را کاهش دهد. بطور مثال بسیاری از مسائلی که بصورت سه بعدی حل می شوند را می توان به صورت دو بعدی متقارن نیز حل کرد. حتی نرم افزار نیز با تغییر بعد مسأله روش حلگر خود را تغییر می دهد و در صورتیکه از بُعدهای بالا استفاده شود (در این مورد استفاده از سه  بعدی بجای دو بعدی متقارن) از حالت Segregated بجای Fully Coupled استفاده می کند. لازم به ذکر است دقت روش Fully Coupled بیشتر از روش Segregated می باشد و نرم افزار برای کاهش حجم محاسبات در حالت سه‌بُعدی از این گزینه (Segregated) استفاده می کند. بنابراین برای استفاده از حداکثر ظرفیت نرم افزار در حل یک مسأله پیشنهاد ما تا حد امکان ساده‌سازی مدل به بعدهای پایین‌تر است.

لیست ابعاد مدل کامسول

انتخاب فیزیک مسأله

مرحله بعدی در تعیین تنظیمات حل، انتخاب فیزیک مسأله است. شما می توانید فیزیک مورد نظر خود را از بین یکی از فیزیک های موجود انتخاب نمایید. دقت داشته باشید این لیست تنها شامل فیزیک هایی می شود که لایسنس شما پشتیبانی می کند. 

گاهی اوقات مسأله شما یک مسأله چند فیزیکی است. در این موارد اگر نرم افزار از فیزیک کوپل‌کننده آن فیزیک ها هم پشتیبانی کند، میتوانید فیزیک مخصوص مسأله خود را که در دل خود چند فیزیک مختلف به همراه مولتی فیزیک کوپل‌کننده آن ها را دارد، انتخاب کنید. به طور مثال فیزیک Joule Heating کوپل کننده دو فیزیک انتقال حرارات و جریان الکتریکی است بدین صورت که با عبور جریان از یک قطعه میزان حرارت بوجود آمده در آن را محاسبه می کند. این فیزیک دقیقا با همین نام یعنی Joule Heating در لیست فیزیک‌ها (زیرمجموعه Electromagnetic Heating) وجود دارد که با اضافه کردن آن، دو فیزیک Heat Transfer و Electric Currents به همراه مولتی فیزیک Electromagnetic Heating اضافه می‌شود. در غیراینصورت اگر فیزیک‌های مربوطه را بصورت جداگانه اضافه کردید (یعنی انتخاب جداگانه دو فیزیک Heat Transfer و Electric Currents)، در محیط نرم افزار امکان اضافه کردن مولتی فیزیک یا مولتی فیزیک های آن فیزیک‌ها هم وجود دارد. ولی توصیه اکید ما استفاده از حالت اول است. چرا که گاهی به علت یک سری تنظیمات خاص در گسسته‌سازی‌ها، در صورت انتخاب جداگانه فیزیک ها، نتیجه دلخواه خود را نخواهید گرفت.

لیست فیزیک ها

انتخاب نوع تحلیل مسأله یا Study

انتخاب Study آخرین گام از تعیین تنظیمات اولیه مدل است جایی که شما باید تعیین کنید چه تحلیلی قرارست روی مدل خود انجام دهید. پرکاربردترین تحلیل ها شامل تحلیل گذرا یا Time Dependent (یا در برخی نرم افزارها Transient) و حل دائم (Stationary) است. با انتخاب هر یک از تحلیل ها توضیحاتی را در سمت راست صفحه می توانید مشاهده کنید که بصورت دقیق به شما می گوید آن تحلیل خاص چه ویژگی ها یا کاربردهایی دارد. البته تنظیمات بخش Study فراتر از انتخاب یک تحلیل است و در محیط اصلی نرم افزار تنظیمات فراروانی را می توان در این بخش اعمال کرد که کارایی مدل شما را چندین برابر می کند یا حتی می تواند آن را از واگرایی به سمت همگرایی سوق دهد.

لیست Study

با خواندن این مقاله و دیدن ویدئوی این جلسه متوجه شدید که ایجاد یک مدل و انجام تنظیمات اولیه نرم افزار کامسول تا چه اندازه ساده و بدون دردسر انجام می شود.

در ادامه و در جلسه دوم از دوره رایگان آشنایی با نرم افزار کامسول با پنجره ها و گزینه های مهم و کاربردی موجود در محیط اصلی نرم افزار آشنا خواهید شد.

تصویری از همکاری برای انجام پروژه با کامسول COMSOL

به منظور انجام پروژه کامسول

ضبط آموزش اختصاصی برای فراگیر

پشتیبانی کامل از آموزش

علی داودالحسینی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *