10 جلسه رایگان آموزش کامسول✅

دوره 10 جلسه‌ای آشنایی با نرم‌افزار کامسول

توضیحات دوره رایگان آموزش کامسول COMSOL

سرفصل‌های این دوره سنگ بنای آموزش کامسول می‌باشند به نحوی که اگر با این مفاهیم آشنا نباشید احتمالاً در یادگیری کامسول به مشکل برخواهید خورد. طراحی این دوره به نحوی است که فراگیر به ترتیبِ مدلسازی، با بخش‌های گوناگون در نرم‌افزار کامسول آشنا خواهد شد. ویژگی بارز این دوره کوتاه بودن آن و پرهیز از ارائه اطلاعات اضافی است. در واقع این دوره‌ی یکساعته، به علت شیوه بیان مدرس و همچنین توضیحات نوشتاری بسیار مفید، که اکثراً اطلاعاتی متفاوت و بیشتر نسبت به توضیحات ویدئوی هرجلسه می‌دهد، به اندازه ساعت‌ها آموزش برای شما مفید خواهد بود. جلسات این دوره‌ی رایگان، بصورت مجزا در ادامه آورده شده است که میتوانید با کلیک بر روی هر تصویر به صفحه مربوط به آن جلسه بروید و علاوه بر تماشای ویدئوی مربوطه، توضیحات نوشتاری آن را که تکمیل کننده‌ی ویدئو است مطالعه بفرمایید.

موضوعات دوره رایگان آموزش کامسول COMSOL

این دوره به ده جلسه تقسیم شده است که به ترتیب از ورود به نرم‌افزار تا گام پایانی را که تا استخراج نتایج است به شما آموزش می‌دهد. در جلسه اول شما با نحوه ورود به نرم‌افزار کامسول آشنا خواهید شد و یاد می‌گیرید از چه تنظیماتی برای مدل خود استفاده کنید. در جلسه دوم شما با محیط اصلی نرم‌افزار و پنجره‌های گوناگون آن آشنا خواهید شد. در جلسه سوم با بخش تعاریف و توابع آشنا خواهید شد که این بخش اگرچه از بخش‌های اصلی مدلسازی نیست اما به شما کمک می‌کند مدلسازی راحت‌تری داشته باشید. در جلسه چهارم با بخش رسم هندسه در کامسول آشنا می‌شوید. در جلسه پنجم یاد می‌گیرید چگونه یک ماده با خواص مختلف را به سادگی در کامسول تعریف کنید. در جلسه ششم با قلب تپنده یک مدلسازی یعنی بخش ماژول‌های کامسول و ایجاد شرایط مرزی در آن آشنا می‌شوید. جلسه هفتم به بررسی نحوه ایجاد مش در کامسول می‌پردازد. جلسه هشتم شما را با نحوه‌ی ایجاد یک تحلیل آشنا می‌کند تا بتوانید حل مدل را آغاز کنید. در جلسه نهم شما کار کردن با بخش نتایج و نحوه استخراج نتایج را فرا خواهید گرفت و نهایتاً در جلسه دهم منابع یادگیری نرم‌افزار کامسول به شما معرفی می‌شود.

بعد از مشاهده دوره رایگان آموزش کامسول COMSOL

هدف از این دوره 10 جلسه ای رایگان هموار کردن مسیر یادگیری برای شما فراگیران است تا بعد از تماشای این 10 جلسه متوجه شوید نرم افزار کامسول تا چه اندازه می تواند کاربر پسند باشد و با اندکی تلاش می توان در آن به مهارت لازم رسید.

البته در عین سادگی، فرایند یادگیری در این مسیر انتهایی ندارد و به علت بروزرسانی‌های سالانه و گستردگی نرم‌افزار همیشه موضوعاتی هست که شما از آن بی خبر باشید که با انجام پروژه های مختلف، می توانید به تدریج بر تجربه و مهارت خود بیافزایید.

اگر هنوز نرم افزار را نصب نکرده اید، به این لینک بروید و راهنمای نصب نرم افزار را قدم به قدم انجام دهید و پس از نصب کامسول دوباره به این صفحه برگردید.

سرفصل‌های دوره رایگان آموزش کامسول COMSOL

به شدت توصیه می‌شود علاوه بر مشاهده ویدئوی جلسات، توضیحات نوشتاری هر جلسه را نیز به دقت بخوانید.

تنظیمات ابتدایی مدل

آشنایی با محیط نرم‌افزار

تعاریف و توابع

رسم هندسه

تعریف ماده

ایجاد فیزیک و شرایط مرزی

تولید مش

تنظیمات نوع تحلیل

استخراج نتایج

منابع یادگیری کامسول

کاملترین و حرفه‌ای ترین پکیج آموزش کامسول COMSOL

بدون اغراق و بزرگنمایی یکی از کاملترین پکیج‌های آموزش کامسول که نظیر آن در هیچ وبسایت داخلی یا خارجی وجود ندارد پکیج الماس آموزش کامسول است. علت این گفته ما وجود دوره‌های منحصر به فرد و حرفه‌ای همچون شبیه‌سازی حرفه‌ای کامسول و دوره لایولینک متلب در کامسول است که تنها دو دوره از 7 دوره موجود در این پکیج است. اطلاعات بیشتر درباره این دوره را در لینک زیر مطالعه بفرمایید.

پکیج الماس آموزش کامسول✅

به منظور انجام پروژه کامسول

ضبط آموزش اختصاصی برای فراگیر

پشتیبانی کامل از آموزش

علی داودالحسینی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *