منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

آشنایی با بخش Geometry در نرم افزار کامسول

دوره 10 جلسه ای و رایگان اشنایی با نرم افزار کامسول
لوگوی جلسه 4 دوره رایگان آشنایی با نرم افزار کامسول

رسم هندسه در نرم افزار کامسول

بعد از تماشای جلسه سوم و آشنایی با بخش Definition، در این جلسه با یکی از اصلی ترین بخش های هر مدلسازی یعنی بخش هندسه آشنا می شوید. اگرچه نرم افزار کامسول یک نرم افزار تخصصی برای طراحی هندسه نیست ولی با استفاده از گزینه های متعددی که در آن درنظر گرفته شده است تا حد زیادی نیاز کاربران به رسم هندسه را پوشش می دهد.

نرم افزار کامسول برای کاربرانی که قصد طراحی مدل خود را در نرم افزارهای دیگر دارند نیز روش های مختلفی پیش بینی کرده است. روش اول Import کردن هندسه با فرمت مشخص به داخل نرم افزار کامسول است. لیست بلندبالایی از فرمت هایی که نرم افزار کامسول برای بخش هندسه پشتیبانی می کند در ادامه آورده شده است.

شرکت کامسول برای راحتی کاربران به منظور رسم هندسه، پا را یک قدم نیز فراتر گذاشته و از لینک زنده یا همان Livelink نیز برای بخش Geometry استفاده کرده است. در این روش نرم افزار بصورت مستقیم با نرم افزارهای مختص طراحی لینک می شود و هرگونه تغییر در آن نرم افزارها بلافاصله در کامسول قابل مشاهده است. لیست این نرم افزارها نیز در ادامه آورده شده است.

در انتها لازم به ذکر است که امکان خروجی گرفتن از یک هندسه که در بخش Geometry کامسول ایجاد شده وجود دارد. این کار با استفاده از گزینه Export در گزینه های بخش هندسه میسر می شود که فرمت های قابل خروجی گرفتن نیز در ادامه نشان داده شده است.

لیست فرمتهایی که کامسول می‌تواند آنها را در بخش Geometry وارد کند.

فرمتهایی که نرم افزار کامسول جهت وارد کردن هندسه به آن پشتیبانی می کند.

لیست نرم افزارهایی که کامسول برای ایجاد هندسه با آن ها لینک زنده برقرار می‌کند

نرم افزارهایی قابلیت برقراری لینک زنده با کامسول را در بخش Geometry دارند.

فرمت های خروجی هندسه کامسول

فرمتهایی که می توان با آن ها از یک هندسه ایجاد شده در کامسول خروجی گرفت.

در جلسه بعدی یعنی جلسه پنجم از دوره رایگان نرم افزار کامسول، با گزینه های مختلف بخش Material در نرم افزار کامسول به منظور تعریف یک ماده یا استفاده از کتابخانه نرم افزار در مدلسازی خود آشنا می شوید.

انجام و آموزش پروژه کامسول

به منظور انجام پروژه کامسول

ضبط آموزش اختصاصی برای فراگیر

پشتیبانی کامل از آموزش

علی داودالحسینی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *