منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

محیط نرم افزار کامسول و بخش های مهم آن

دوره 10 جلسه ای و رایگان اشنایی با نرم افزار کامسول
لوگوی جلسه 2 دوره رایگان آشنایی با نرم افزار کامسول

آشنایی با محیط اصلی نرم افزار

پس از نصب نرم افزار و مشاهده جلسه اول ، در این جلسه محیط نرم افزار کامسول بررسی می‌شود. در نوار ابزار بالای صفحه، یک سری گزینه هایی جهت باز کردن پنجره جدید، باز کردن فایل مدل، ذخیره سازی مدل و … وجود دارد که از آیکن هر یک می‌توان پی به عملکرد آن برد.

در زیر آن نوار ابزار، یک نوار ابزار وجود دارد که با گزینه File از سمت چپ شروع می‌شود. یک سری از مهم ترین بخش‌های نرم‌افزار از طریق این گزینه قابل دسترسی است. از جمله کتابخانه پروژه‌های حل شده، Help نرم افزار، Preferences و تعدادی دیگر از گزینه‌های ضروری.

در ردیف گزینه File تعدادی دیگر از گزینه‌ها وجود دارد که بوسیله آن‌ها می‌توان بخش‌های مختلف یک مدل از جمله فیزیک‌ها، شرایط مرزی، مواد، هندسه، تحلیل و نتایج را اضافه کرد. البته اکثر این گزینه‌ها را از طریق بخش Model Builder نیز می‌توان اضافه نمود. اما تعدادی گزینه وجود دارد که تنها از بخش نوار ابزار بالا می توان به آن‌ها دسترسی داشت. از جمله پاک کردن نتایج یا گزینه Clear Solution در سربرگ Study (به منظور کاهش حجم فایل مدل برای ارسال)، ریست کردن چیدمان پنجره‌های نرم افزار یا گزینه Reset Desktop از سربرگ Home ،مشاهده لیست Selectionها از سربرگ Home-Windows-Selection List و اضافه کردن Add-ins از سربرگ Developer به منظور اضافه کردن تعدادی محدود از افزونه‌ها همانند افزونه طراحی کنترلر PID. 

از طرفی در بخش Model Builder امکان مشاهده توالی عملیات ها و همچنین فعال کردن یک سری گزینه ها همچون مشاهده معادلات هر فیزیک وجود دارد. در ادامه و در تصویر زیر علاوه بر بخش های گفته شده، بخش‌های مهم دیگر نیز قابل مشاهده هست. این بخش ها شامل Settings، Graphics و Massages می باشد که به ترتیب در آن ها می توان تنظیمات بخش‌های مختلف Model Builder، مشاهده هندسه رسم شده و مشاهده یک سری پیام‌های مرتبط با مدل را می‌توان مشاهده کرد.

تصویری از محیط اصلی نرم افزار و بخش های مهم آن

در ادامه و در جلسه سوم از دوره رایگان آشنایی با نرم افزار کامسول، با بخش تعاریف در نرم افزار کامسول آشنا خواهید شد.

تصویری از همکاری برای انجام پروژه با کامسول COMSOL

به منظور انجام پروژه کامسول

ضبط آموزش اختصاصی برای فراگیر

پشتیبانی کامل از آموزش

علی داودالحسینی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *