منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

آشنایی با بخش Definition در نرم افزار کامسول

دوره 10 جلسه ای و رایگان اشنایی با نرم افزار کامسول
لوگوی جلسه 3 دوره رایگان آشنایی با نرم افزار کامسول

بخش Definiton در نرم افزار کامسول

بعد از آشنایی با بخش های اصلی موجود در محیط اصلی نرم افزار در جلسه دوم، در این جلسه با بخش Definition در نرم افزار کامسول آشنا خواهید شد.

بخش تعاریف یا Definition در نرم افزار کامسول باعث می شود فرایند مدلسازی ساده تر و کارامد تر شود. دو بخش با نام Definition در نرم افزار کامسول وجود دارد. یکی Global Definition و دیگری Definition ای که در زیرمجموعه هر Component است. با ایجاد یک تعریف در بخش گلوبال، آن تعریف در تمام Component ها معتبر است. ولی اگر تعریفی از طریق Definition موجود در Component تعریف شود، فقط در همان Component معتبر می باشد. لازم به ذکر است گزینه های این دو Definition با یکدیگر مشابه نیستند.

تفاوت بخش Definition در قسمت Global و Component

اگرچه در نگاه اول و با باز کردن گزینه های هر یک این تفکر ایجاد می شود که گزینه های بخش تعاریف در زیرمجموعه Component بسیار کامل تر از بخش Global است اما یک سری گزینه‌هایی در بخش Global وجود دارد که فقط مختص خودش است و در بخش Component یافت نمی‌شود. مهم‌ترین آن‌ها بخش Parameters، تابع متلب (در زیرمجموعه Functions) ، Geometry Parts و Mesh Parts می‌باشد.

گزینه های بخش Definition در بخش Component

بخش Definition در نرم افزار کامسول در زیرمجموعه Componenet

گزینه های بخش Definition در بخش Global

بخش Definition در نرم افزار کامسول در زیرمجموعه Global

با گزینه های بخش Definiton در نرم افزار کامسول چه کارهایی می توان انجام داد.

با استفاده از بخش Definition در کامسول، امکان تعریف هر نوع متغیر یا تابع توسط گزینه‌های Variable و Functions به منظور مدل‌سازی شرایط مرزی وجود دارد. امکان نام‌گذاری بخش یا بخش‌هایی از هندسه به منظور انتخاب راحت‌تر آن‌ها در مراحل مدل‌سازی با استفاده از بخش Selections امکان‌پذیر است. همچنین با اضافه کردن یک گزینه از قسمت Probes می توان هر نوع نتیجه دلخواه در هر قسمت از هندسه مدل بصورت ستونی مشاهده و رسم نمود. از قسمت Nonlocal Coupling می توان اپراتورهای پرکاربرد همچون انتگرال‌گیری، میانگین گیری، ماکزیمم و مینیمم‌گیری را اضافه نمود و با تعیین ورودی مناسب برای آن‌ها، از آن‌ها در هر بخش مدل استفاده کرد. در ادامه و با استفاده از گزینه های دیگر این بخش امکان تعریف تماس، محور مختصات سفارشی، مش متحرک هندسه تغییرشکل یافته، بهینه سازی توپولوژی، بهینه سازی شکل و تعدادی دیگر از گزینه‌های تخصصی‌تر وجود دارد.

در ادامه و در جلسه چهارم از دوره رایگان آشنایی با نرم افزار کامسول با امکانات بخش رسم هندسه در نرم‌افزار کامسول آشنا شوید.

تصویری از همکاری برای انجام پروژه با کامسول COMSOL

به منظور انجام پروژه کامسول

ضبط آموزش اختصاصی برای فراگیر

پشتیبانی کامل از آموزش

علی داودالحسینی وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *