منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

شبیه‌سازی ریخته‌گری با نرم‌افزار کامسول

شبیه‌سازی ریخته‌گری با نرم‌افزار کامسول

50 دقیقه آموزش

مناسب برای رشته‌های مهندسی مواد و مکانیک

امروزه استفاده از نرم‌افزارهای شبیه‌سازی در حوزه‌های مهندسی کمک زیادی به صنایع مهم کرده‌است تا علاوه بر کاهش هزینه‌ها، بهره‌وری خود را نیز افزایش دهند. یکی از فرایندهای مهم و غیرقابل حذف در اکثر صنایعی که با ساخت قطعات سر و کار دارند فرایند ریخته‌گری است که در این آموزش قصد داریم نحوه شبیه‌سازی آن توسط نرم‌افزار کامسول را بررسی نماییم.

به کمک این نرم‌افزار و قابلیت آن در کوپل ماژول های مختلف، می توان پارامترهای مؤثر بر فرآیند از جمله سرعت ریخته‌گری و خنک سازی، سرعت بارریزی مذاب، محدوده انتقال دمایی (temperature transition interval)، کسر حجمی فاز مذاب و غیره را بررسی نمود. همچنین نتایج حاصل از مدلسازی امکان بهینه‌سازی فرآیند را نیز فراهم می کند.

ریخته‌گری مداوم یا پیوسته چگونه انجام می شود

در ابتدا فلز مذابی که در کوره آماده شده توسط پاتیل به درون تاندیش ریخته می‌شود. سپس مذاب موجود در تاندیش توسط نازل هایی به درون محفظه ریخته‌گری ریخته شده، از قالب‌های تعبیه شده عبور کرده و در طی فرآیند خنک‌سازی لایه نازکی از مذاب در دیواره‌ها منجمد شده که استرند (strand) نام دارد. درون استرند همچنان مذاب وجود دارد که با ادامه فرآیند خنک‌سازی انجماد به صورت کامل انجام شده تا بیلت (شمشال) و یا اسلب (تختال) حاصل شود. فرآیند ریخته‌گری مداوم یا پیوسته همانند یک خط تولید به طور پیوسته انجام می‌شود که می‌تواند به صورت افقی و یا عمودی باشد. در روش عمودی که روشی متداول‌تر است، فرآیند تا مرحله تشکیل استرند به صورت عمودی انجام شده و پس از آن به کمک غلتک‌هایی به حال افقی در می‌آید.

یک انیمیشن از مدلسازی ریخته‌گری  انجام‌شده با کامسول

چرا شبیه‌سازی نیازی ضروری است

ریخته‌گری مداوم یا پیوسته یکی از قابل اعتمادترین روش‌های تولید فولاد خام در جهان می‌باشد و بیش از 95 درصد تولید فولاد خام در جهان را به خود اختصاص داده است. از مهم‌ترین مزایای آن می‌توان به تنوع در قطعات تولیدی، کیفیت بالای قطعات، قابلیت کنترل و مکانیزه شدن، عدم وجود ترک، سرعت بالای انجماد و غیره اشاره نمود. با این حال با بررسی عیوب و مشکلات، و بهینه نمودن پارامترهای مؤثر بر فرآیند می‌توان به قطعاتی با کیفیت بالاتر دست یافت. به عنوان مثال، خروج فلز مذاب از سیستم یکی از مشکلات رایج در فرآیند است که به دلیل ضخامت نامناسب استرند (strand) جهت تحمل مذاب رخ می‌دهد. سرعت بارریزی مذاب و ضخامت لایه استرند از پارامترهای تاثیرگذار بر فرآیند می‌باشند. اگه سرعت بارریزی زیاد باشد، زمان لازم برای انجماد مذاب بر روی دیواره و تشکیل استرند وجود نخواهد داشت. بنابراین مذاب بیرون ریخته می‌شود که باید سریعا فرآیند متوقف شده، باقیمانده مذاب درون لوله‌های بارریزی خارج شده و کل سیستم تمیز و یا حتی تعویض گردد. با بهینه نمودن سرعت بارریزی و بهینه نمودن ضخامت لایه استرند تشکیل شده، لایه استرند می‌تواند از دیواره دستگاه و خروج مذاب محافظت کند. همچنین تلاطم بیش از حد مذاب منجر به عیوب در قطعات تولیدی می‌شود. امروزه مهندسین مواد و صنعتگران به کمک نرم‌افزارهایی همچون کامسول به مدلسازی و شبیه‌سازی فرآیندهای رایج در علم مهندسی مواد روی آورده‌اند. با شبیه‌سازی ریخته‌گری نرم‌افزار با کامسول و بررسی دقیق پارامترها، می‌توان در کمترین زمان و با هیچ هزینه‌ای پارامترهای مؤثر بر فرآیند را بررسی نمود، به نتایج بهینه دست یافت و از بروز این مشکلات و خسارت‌های وارده جلوگیری نمود.

شبیه‌سازی ریخته‌گری در کامسول

قدم اول یادگیری​

برای شروع فرایند یادگیری این نرم‌افزار قاعدتاً قبل از هر چیز نیاز است تا این نرم‌افزار را بر روی سیستم خود نصب نمایید. برای شروع نصب می توانید از اینجا از راهنمای نصب کامسول در سایت کامسولینک استفاده کنید.

اگرچه در تمامی آموزش ها تلاش بر این بوده تا کار با ابزارهای مورد نیاز نرم‌افزار آموزش داده شود، اما اگر قصد دارید به خوبی بر نرم‌افزار مسلط شوید حتما دوره مقدماتی آموزش کامسول را مشاهده بفرمایید.

انجام و آموزش پروژه کامسول

به منظور انجام پروژه کامسول

ضبط آموزش اختصاصی برای فراگیر

پشتیبانی کامل از آموزش

فرزانه مقصودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *