منوی دسته بندی

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

شبیه‌سازی ریخته‌گری در کامسول

بررسی نحوه شبیه‌سازی فرایند ریخته‌گری در کامسول

به همراه بررسی و توضیح کامل تئوری‌های مورد نیاز

70 دقیقه آموزش

مقدماتی تا پیشرفته

مناسب برای رشته‌های مهندسی مواد و مکانیک

امروزه استفاده از نرم‌افزارهای شبیه‌سازی در حوزه‌های مهندسی کمک زیادی به صنایع مهم کرده‌است تا علاوه بر کاهش هزینه‌ها، بهره‌وری خود را نیز افزایش دهند.

یکی از فرایندهای مهم و غیرقابل حذف در اکثر صنایعی که با ساخت قطعات سر و کار دارند فرایند ریخته‌گری است که در این آموزش قصد داریم نحوه شبیه‌سازی آن توسط نرم‌افزار کامسول را بررسی نماییم.

به کمک این نرم افزار و قابلیت آن در کوپل ماژول های مختلف، می توان پارامترهای موثر بر فرآیند از جمله سرعت ریخته گری و خنک سازی، سرعت بارریزی مذاب، محدوده انتقال دمایی (temperature transition interval)، کسر حجمی فاز مذاب و غیره را بررسی نمود. نتایج حاصل از مدلسازی امکان بهینه سازی فرآیند را نیز فراهم می کند.

شبیه‌سازی ریخته‌گری در کامسول

چرا شبیه سازی نیازی ضروری است

تنوع بالای فلزات تولیدی، کیفیت بالای قطعات، سرعت بالای انجماد، عدم وجود ترک و ناخالصی، انعطاف پذیری، همچنین قابلیت کنترل و مکانیزه شدنی که این روش دارد، آن را به قابل اعتمادترین روش تولید فولاد خام در جهان (بالغ بر ۹۵٫۵ درصد از تولید فولاد خام در جهان) تبدیل کرده است. شناخت عیوب و مشکلاتی که ممکن است برای قطعات تولیدی از این روش اتفاق بیفتد، به تولید قطعاتی با کیفیت تر منجر خواهد شد.

یک انیمیشن از مدلسازی ریخته‌گری  انجام‌شده با کامسول

قدم اول یادگیری

برای شروع فرایند یادگیری این نرم افزار قاعدتاً قبل از هر چیز نیاز است تا این نرم افزار را بر روی سیستم خود نصب نمایید. برای شروع نصب می توانید از اینجا از راهنمای نصب کامسول در سایت کامسولینک استفاده کنید.

اگرچه در تمامی آموزش ها تلاش بر این بوده تا کار با ابزارهای مورد نیاز نرم افزار آموزش داده شود، اما اگر قصد دارید به خوبی بر نرم افزار مسلط شوید حتما دوره مقدماتی آموزش کامسول را مشاهده بفرمایید.

تصویری از همکاری برای انجام پروژه با کامسول COMSOL

به منظور انجام پروژه کامسول

ضبط آموزش اختصاصی برای فراگیر

پشتیبانی کامل از آموزش

فرزانه مقصودی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *